| georgiana1316 a întrebat:

Urgent...
Daca, de exemplu ai sunat pe cineva cu numar ascuns si acea persoana te declara la politie si afla politia ca tu ai sunat,ce se intampla cu cel care a sunat?
Va rog, repede.

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu i-ai spus nimic...Tu crezi ca politia o sa se chinuie sa afle numarul pentru ca ai sunat-o si nici macar n-ai amenintat-o?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce i-ai zis. Daca este infractiune, de ex. amenintare sau santaj, vei fi cercetata pentru acea infractiune. De asemenea daca l-ai insultat sau calomniat te poate da in judecata pe cale civila. Daca nu este infractiune si nici altceva rau atunci nu se intampla nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate sa de clare decat daca l ai amenintat, santajat sau atentat la siguranta lui in vreun fel.

| OnuOnulică a răspuns:

Nimic.
Doar o mica amenda atat.

| al3xander a răspuns:

Pai depinde ce i-ai spus si drept cine te-ai dat. adica de exemplu daca l-ai sunat pe X si i-ai spus ca esti o admiratoare secreta pentru ca esti indragostita de el si nu aveai tupeu sa-i zici in fata ce poate sa faca politia? nimic. daca l-ai sunat pe X si i-ai spus ca esti un cineva care vrea sa-i crape capul atunci ar avea ce sa faca politia.

| georgiana1316 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.

| Джурий_Катька_1986 a răspuns:

Spune-mi ce i-ai zis pe numar ascuns?

| georgiana1316 explică (pentru Джурий_Катька_1986):

Nimic...Am lasat-o sa vorbeasca.

| Diddutzu a răspuns:

Eu cred ca ai sa primesti amenda sau te poti impaca cu cel pe care l-ai sunat si nu vei pati numic.Pe viitor iti recomand sa nu mai suni oameni cu numar privat.
Succes!

| georgiana1316 explică (pentru Diddutzu):

Si daca eu nu i-am spus nimic....Adica am lasat-o pe ea sa vorbeasca?

| Marian_Robert_1992_PXgW a răspuns:

Este acuzat de hartuire si amendat