| Strepix a întrebat:

Urmează să dau bacul, pot face meditatii in timpul asta? Adică daca pot trece pe declaratia pe propria raspundere ca ma duc sa fac pregatire fara sa iau amenda. Sau ce as putea trece?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, pentru ca nu-i urgenta!
Meditatiile se pot face si online, in fata computerului, fiecare acasa la el.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai găsit persoană care să ofere meditații în perioada asta?

| Strepix explică (pentru supadeceapa):

Este o cunostinta, e dispusă să mă pregătească pe mine.

| supadeceapa a răspuns (pentru Strepix):

Nu poate face asta online?

| Strepix explică (pentru supadeceapa):

Nu stie. Intrebarea mea e daca iau amenda sau nu pentru asta

| supadeceapa a răspuns (pentru Strepix):

Meditațiile nu sunt o urgență, nu e indicat să te plimbi și să intri prin casele altora în perioada asta, deci da, s-ar putea să iei amendă. Pe declarație ai 10 puncte în care trebuie să te încadrezi, nu o să vezi meditații acolo, ideea cu carantina e să stai departe de oameni...

| brokxy a răspuns:

Idee mea este ca tu sa rogi profesorul la care faci meditatii sa iti scrie o declaratie prin care sa declare pe proprie raspundere ca te suplineste, si sa semneze daca te intreaba politia ceva cred ca va fi ok.
Oh da...Trage hartia aia la Xerox, mai bine nu pui data

| oz_1736 a răspuns:

Vezi ce s-a intamplat cu examenele in Olanda. Meditatii poti face online

| Alfred0703 a răspuns:

Ti se pare ca este o urgenta?

| Strepix explică (pentru Alfred0703):

Imi faci tu rost de o diplomă de bac?

| BilaRomânească a răspuns:

Mai înveți și singur că de aia ai creier.

| Cosmin156938383 a răspuns:

Sincer, e o urgenta diploma de bac, penteu viitorul tau, eu nu ma prea complic cu invatatu ptrbac ca nu stiu ce si cum se va intampla cu el, fac teste si atat, cheers!