| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cum se face declarația pe propria răspundere scrisă de mână?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu pixu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tutorial despre crearea unei DPPR acasă prin metode artizanale.
Un ghid făcut și promovat de Ministerul de Interne, 16.03. 2020

1. Luați un pix.
2. Luați o foaie. (Foaia trebuie să fie goală, adică albă)
3. Faceți rost de cea mai actualizată versiune de DPPR din site-ul Ministerului de Interne.
4. Desfaceți pixul.
5. Copiați literele și cifrele de pe DPPR actualizată pe foaia albă.
6. Întrebați pe TPU ce căsuță trebuie să bifați.
7. Semnați cu semnătura persoanei care o să arate DPPR organelor de Poliție.
8. Să nu uiți data.
9. Da, dacă nu o luați cu dumneavoastră nu este valabilă chiar dacă se află la domiciliul dumneavoastră.
Link https://www.mai.gov.ro/? s=declara%C8%9Bie+pe+propria+r%C4%83spundere

Răspuns utilizator avertizat
| Eugen80 a răspuns:

Cauta pe net exemplul si il scrii de mana, adica scrii exact varianta care este valabila pentru tine.
Iti recomand ca data sa nu completezi decat cand te verifica, ca sa nu trebuieasca sa o scrii in fiecare zi, dar neaparat sa completezi datele tale complete si traseul.

| Justme32 a răspuns:

Transcrii de mână tot ce e afișat de pe site apoi completezi informațiile

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Justme32):

Daca esti masochist, da. Daca esti destept, treci doar motivul pentru care iesi, nu toate...

| Justme32 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dacă eram masochist, primeam amendă, oh da! Chiar am primit că nu era completă 500 lei

| supadeceapa a răspuns (pentru Justme32):

Și-au bătut joc de tine laughing.

| suntserios a răspuns (pentru Justme32):

Ai primit o duda.

| Justme32 a răspuns (pentru supadeceapa):

Știu și contestez în instanță

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Justme32):

Se spune: Contest, nu contestez.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Justme32):

Eeeh, fis. Nu stiu ce naiba le place unora sa omoare bietii copaci in 2020 cand au smartphone-uri/internet cu care pot face lucrurile mult mai simplu, rapid, si curat pentru mediu...