| AvalohAlyn a întrebat:

Va fi oare un al treilea razboi global de curand? Ce sanse sunt?

9 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ma ar fi sanse ca un astfel de razboi sa porneasca fie din Rusia fie din China sau poate a inceput deja dar nu ne dam seama, cine stie ce poate fi?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Recomandabil sa mergi undeva sa-ti schimbe cipul. Ai un rationament defect. https://ceicunoi.wordpress.com/......icane-pol/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Esti amuzant. Iti dai seama ca americanii "de rind" sunt mai bine inarmati decat majoritatea tarilor din Africa, nu?

| florinflorescu a răspuns:

Sanse 0, pentru ca toti au bombe atomice, daca ar incepe ar muri toti, deci nu sunt asa de prosti cei care conduc lumea.
acum conturile se regleaza altfel prin economie, comert, petrol, crize financiare etc

| DovleacTurbat a răspuns (pentru florinflorescu):

Exact. Tehnologia militara e prea avansata. Niste linii de cod si cateva parole si esti ras de pe fata globului. laughing)

| Vinsieu a răspuns:

Nu se poate sti. Din pacate, situatia e ingrijoratoare. Sa ne rugam sa le vina mintea la cap celor fara minte.

| OfCourseNot a răspuns:

Daca stai sa te gandesti, acesta a inceput din 2001 in orientul mijlociu(siria, pakistan etc) fara sa ne dam seama. In el sunt implicate destul de multe tari, inclusiv Romania, avand trupe acolo, dar si multe factiuni arabe. Nu trebuie sa fie atat de simtit, sa fie declarat public sau alt ceva. Se folosesc atacuri chimice, rachete de croaziere, batalioane de militari, bombardari, etc. Dupa parerea mea este ca a inceput deja, lipsind doar bombele atomice care o sa sparga toata planeta.