| GulDan a întrebat:

Va incepe razboiul?

Cine e informat si ne poate spune ce se petrece? vom avea si noi de suferit?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Deci daca te referi la un razboi armat ar fi grav caci noi sutem la marginea nato deci la noi se duce lupta insa in acest timp, dupa cum vezi, omul a evoluat in urma a doua razboaie mondiale si a vazut ca acestea nu duc nicaieri si au inceput altfel de razboaie, cele economice, acum trebuie sa mergem putin in trevut si sa vedem cauza, inainte razboaiele erau pentru pamant, deoarece pamantul avea resurse, razboiul armat le epuiza si nu ducea la un final fericit nici pentru invingatori, treaba cu Hitler si ras ariana erau prostii, Germania dorea sa fie super putere si avea nevoie de pamant, deci resurse fara asta esti mort.
Deci razboaiele economice, nu mai e nevoie sa intrii cu armata si sa iei, acum poti sa cumperi, poti sa faci alte aranjamente pentru resurse, dupa cum vezi si tu Rusia are gaze si petrol ne cresc noua preturile, insa Americanii cu arabii au scazut pretul ca detin mai mult si bang rusii slowdown, acum nu stiu cum sa iti explica dar nu cred ca vor fi bombe si tancuri, oricum noi din punct de vedere economic sunt de mult cuceriti si resuresele puff. nu a fost nevoie sa se complice ca le am dat noi laughing

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Putin o a dea foarte greu inapoi, iar daca Nato va da arme ucrainienilor ne am ara. Romania este granita de est a UE si Nato, noi o vom incasa cel mai rau in caz de conflict

Răspuns utilizator avertizat
| Buresbista123 a răspuns:

Frayer tu esti primul care o s o belesti...

| Mandeliu a răspuns:

De ce te gandesti la asta? Din cauza razboiului civil din Ucraina in care s-au bagat rebelii rusi? Datorita lucrurilor care au luat-o razna in ultimul timp? Pai sa ne gandim logic. Ucraina este in razboi civil in care s-a amestecat Rusia si fortele rebele.Acest lucru este intre ei, doar ca proviziile de gaz pe care le importam din Rusia ar putea fi oprite datorita ca aceste tevi trec intai prin Ucraina, iar de acolo si in alte tari, iar partea estica a europei va avea de suferit.Cum se vor opri resursele de gaze toate tarile estice ale Europei vor avea un deficit, deoarece, din cate stiu eu, nu sunt foarte multe resurse de gaze in vestul Europei.Astfel,practic va cadea economia.De ce? Economia este ca un cerc care se roteste, este bine legat.La un moment dat, daca nu v-a mai fi o parte din gaz, cercul v-a lipsi.Rotindu-se,si celelalte parti ale cercului vor sari, si astfel cade economia.Asta starneste foamete, iar in acest caz va porni un razboi pentru resurse. Oricum, nu cred ca proviziile de gaze se vor opri.Si nu te gandi mult la un posibil razboi.

| suntserios a răspuns (pentru Mandeliu):

"Acest lucru este intre ei". Hahaha acesta batalie nu mai e de mult intre ei. Nato deja e implicata pana peste cap. Franta si Germania fac eforturi imense sa aplaneze conflictul, SUA doreste sa alimenteze Ucraina cu arme... partea cu gazul e cea mai mica problema in zona la momentul de fata. In Ucraina e razboi pe bune, tancuri, obuze, avioane de lupta, persoanele apte de lupta nu mai sunt lasata sa paraseasca tara, Rusia aduce rezevistii la activ, Putin sustine sus si tare ca vrea teritorii...

| ChrystianSandu a răspuns:

Da, va începe. Sh! Nu trebuie să spui nimănui. Stiu eu că va începe al treilea razboi interstelar. Planeta unicornilor vine sa ne atace! Intra pe CNN si vezi...

| maria14142 a răspuns:

Daca va incepe, si la cum sunt lucrutile acum asa se pare, sigur ca vom avea de suferit: va trebui sa alegem de partea cui suntem, dar daca vom sta deoparte s-ar putea sa ne trezim in mijlocul campului de lupta, si desigur vom fi inlaturati de ambele parti.

| ChrystianSandu a răspuns (pentru maria14142):

rolling on the floor a fost un pamflet, nu?

| AdyColt a răspuns:

Stai sa ma interesez si-ţi voi spune

| LiviuBz93 a răspuns:

Da.Asa este vorba! Pe 11 Februarie vom sti sigurwinking

| Vladdy112 a răspuns:

Nu se stie sigur frate. Dar un sfat: nu-ti fa griji, Dumnezeu are grija de toti si de toate. Daca ar fi vorba de razboi partea Moldovei ar fi mai afectata (Eu sunt din Botosani si nu-mi fac griji)... Stai calm omule laughing