| cindrei a întrebat:

Va redresa imprumutul cu FMI economia?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ehei...nici macar pe moment!
Nici nu apucam sa simtim redresarea ca va trebui sa incepem sa-i dam inapoi!
Vin vremuri grele..., dar, noi suntem obisnuiti, Romania e in tranzitie de cand ma stiu eu...si am doar 26 de ani!

10 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Acest imprumut este doar un fir de nisip in mare si ajuta doar ca lumanarea la mort.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca foloseste pentru mentinerea euro la o valoare cat de cat reonabila si creste si increderea altor tari in Romania atunci da, daca banii sunt pentru afaceri aiuristice cu comisioane majore atunci nu.

| Ben. a răspuns:

Pai o sa redreseze economia alora care or sa gestioneze banii

| anonim a răspuns:

Nu va impacientati.banii sunt impartiti de mult.economia se va redresa numai dupa ce tarile mari vor fi iesit din criza, pana atunci...,

| sese a răspuns:

Nu cred.banii merg la BNR pentru sustinere cursului leului.
evident "unii" mai egali decat altii vor incerca sa se infrupte.banuiesc ca vor reusi.

| eumi a răspuns:

Absolut, da pe spinarea noastra.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să fim optimiști.
Nu o dată am fost la cotitură și am reușit să trecem peste obstacol.
Eu cred că da.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod sigur economia baronilor locali. Da' nu-ti bate capu' cu asta. Tu gindeste-te de unde o sa scoti bani, ca de dat inapoi o sa-i dam noi, nu ei happy

| darksight a răspuns:

Care economie? big grin