| Biu90 a întrebat:

Va rog ajutor! Am o speta in drept comercial de rezolvat. O S. C. din Targoviste introduce cerere de deschidere a procedurii insolventei pentru o alta S. C. reprezentata de mine. Introduce cererea la judecatoria Targoviste desi sediul meu, al paratului e Giurgiu. Ce sa scriu in intampinare? Pot sa mut cazul? cum sa fac ca procesul sa nu se judece la Targoviste? Multumesc mult! Funda pentru raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In intampinare o sa invoci necompetenta materiala si teritoriala a Judecatoriei Targoviste si soliciti trimiterea dosarului la Tribunalul Giurgiu. Procedura insolventei este de competenta tribunalului de la sediul paratului, astfel ca sunt 2 cazuri de necompetenta publica. Numai bine!