| Popescu_Stefania_1994 a întrebat:

Va rog cu respect..cine ma poate ajuta cu un raspuns mai indetaliat. Am lucrat la o firma de constructii, cateva luni in care angajatorul nu s-a facut plata spunind ca nu a intrat banii in cont. Dupa cateva luni angajatorul spune ca a facut acte pentru a ne da banii prin posta( statu ). E posibil asa ceva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil sa va trimita banii prin mandat postal. Trebuie sa-i ceri amanunte, respectiv cat si cand o sa-ti trimita, altfel este doar o amagire, sa mai scape de insistentele voastre.

| darrio2007 a răspuns:

Este o teapa.Sa va faca sa asteptati sa vina prin posta.Sa nu il mai intrebati mereu cand va da banii.

| RzoneRo a răspuns:

Bani prin posta la o firma de constructii? nu am mai auzit de asa ceva.
Cere-i amanunte, sau bani cash.