| mariusc75 a întrebat:

Va salut! Are cineva cunostinta despre vreun act normativ(decret, lege etc) din perioada comunismului(anii 60"), care limita la 800 metri patrati, suprafata maxima de teren intravilan care putea fi in proprietatea unei persoane fizice, act normativ abrogat in anii 90"? Multumesc pentru un eventual raspuns!

4 răspunsuri:
| Nouvel a răspuns:

Nu stiu cat era in anii '60, dar mai tarziu se limitase la 250 mp langa casa.
Intra pe Avocatnet si intreaba. Acolo sunt avocati, juristi, notari, care stiu toate astea, inclusiv legislatia veche.

| mariusc75 explică (pentru Nouvel):

Multumesc!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nouvel):

Depindea de zona. In zona in care locuiau parintii mei era de 500 mp si 30 ari in folosinta.

| mariusc75 explică (pentru CodrutElian1990):

Ma intereseaza ce act normativ prevedea limitarea asta! Multumesc!