| alingam a întrebat:

Va salut! Va rog sa imi spuneti si mie care sunt pasii de urmat pentru a trece un teren din extravilan in intravilan, durata actelor si aproximativ ce costuri sunt! Va multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trecerea unui teren in intravilan necesita aprobarea Consiliului local. Trebuie sa depui o cerere in acest sens la Consiliul local si se poate aproba doar daca terenul extravilan se invecineaza cu intravilanul localitatii.

| alingam explică:

Ms si da se afla langa intravilan...cei de la primarie habar nu au dupa noul pug asa ca as fi vrut sa o iau pe cont propriu

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Nu poți să treci un teren extravilan in intravilan doar pentru că așa vrei tu. Astfel de lucruri se întâmplă atunci când se extind granițele orașului. Nu știu în ce măsură poți tu interveni la Primărie în acest sens.