| Cristina_Gheatau_1986 a întrebat:

Buna seara...am si eu o întrebare. ..cum pot trece un teren din extravilan in intravilan...cat ma costa? va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intravilanul localitatilor este stabilit de catre consiliul local al unitatii administrativ-teritoriale (comuna, oras sau municipiu, dupa caz). Va trebui sa faci o cerere in acest sens si consiliul local sa aprobe cererea. Nu costa nimic trecerea, doar ca apoi va trebui sa platesti impozit pe teren mai mare.
Cererea nu va fi aprobata daca terenul nu se afla langa actuala limita a intravilanului localitatii.