Întrebare recomandată | Meптαʟıтч a întrebat:

Vara asta m-am hotărât să merg în vacanţă în Grecia, singur fără vreun părinte sau o a treia persoană majoră.Voi sta la o verişoară şi aş vrea să ştiu dacă e posibil să merg doar eu singur ţinând cont că am 17 ani. Părinţii sunt de acord cu această vacanţă.E posibil aşa ceva?

Răspuns Câştigător
| stefydeea a răspuns:

Da este posibil, si eu am mers in vacanta in Italia singura numai ca trebuie sa mergi la notar sa iti faca o fisa ca si cum parintii tai sunt de acord ca sa pleci singur.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L a o verișoară era m ai corect dacă scria i

| Meптαʟıтч explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum poţi să-mi răspunzi?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Meптαʟıтч):

Sincer nu stiu.

| marinaa9 a răspuns:

Eu am fost in Franta cu o procura de la parinti ce a fost luata de la notar si un insotitor de bord(stwardesa) iar pentru asta am platit cam 50 de euro in plus.

| stefydeea a răspuns:

Da este posibil, si eu am mers in Italia singura si parintii mei erau de acord, numai ca trebuie sa mergi cu parintii la notar sa iti faca ca o procura ca sunt de acord!

| bitsu01 a răspuns:

Mers la notar cu unul din parinti, facuta o procura si poti iesi fara probleme din tara.

| Artemis001 a răspuns:

Trebuie sa fii insotit de cineva.Nu poti merge doar cu o simpla procura..Eu am vrut sa plec tot asa singura si fara un adult cica nu se poate acum depinde de situatie. Sper ca te-am ajutat.Pup!kiss

| stefydeea a răspuns (pentru Artemis001):

Eu am mers doar cu o "simpla" procura.winking

| Artemis001 a răspuns (pentru stefydeea):

Da dar eu am spus depinde de situatiiwinking