| anonim_4396 a întrebat:

Vecinul de peste drum a pus doua camere de supraveghere la el in curte. Problema este ca sunt puse in asa fel incat poate vedea foarte bine in curtea mea si de altfel drumul public. Legal pot face ceva ca sa fie scoase? Este voie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa vorbesti cu vecinul, sa schimbe orientarea camerelor, in asa fel incat sa nu se vada in curtea ta.
Daca nu va intelegeti poti reclama la politie, dar nu sa fie scoase ci sa le fie schimbata orientarea.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui ca orientarea acestora să fie doar spre curtea lui şi poarta de la intrare. E ilegal să aibă raza de orientare spre curtea altuia.