| Addaa1998 a întrebat:

Esti de acord cu demiterea lui Traian Basescu de maine? Si de ce?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu! Deoarece :
" Jurnalistul Cristian Tudor Popescu susţine că noua putere vrea să-şi impună voinţa cu orice preţ şi că "lucrurile încep să arate ca în Germania după victoria naziştilor, după alegerea lui Hitler cancelar al Germaniei".

"Ieri spuneam că declaraţia făcută cotidianului El Pais nu poate să însemne decât că acum s-a asigurat de un verdict favorabil din partea Comisiei de Etică. Lucrurile încep să arate ca în Germania după victoria naziştilor, după alegerea lui Hitler cancelar al Germaniei. Este aceeaşi sfidare din partea noii puteri de a-şi impune voinţa cu orice preţ. Nu este posibil să auzi oameni spunând că trebuie un verdict de specialitate care să analizeze. Eu spun că o gospodină între două vârste, un ţăran cu patru clase pot proba această hoţie a domnului Ponta. Orice om poate să compare modul în care sunt reproduse fragmentele. Eu cred că nici măcar domnia sa nu a făcut asta. Au făcut-o nişte slugi. De această hoţie îşi poate da seama orice om din această ţară care poate să scrie", a declarat Cristian Tudor Popescu, la Realitatea TV.
Despre desfiinţarea Consiliului, jurnalistul Cristian Tudor Popescu a spus că este "o manevră de natură nazistă". "Este vorba de manevre totalitare, de acţiuni sfidătoare, de încălcarea şi dispreţuirea legilor. A nu a mai avea acum o atitudine în această fază compromite pe oricine. Victor Ponta nu va fi veşnic premier. Toţi cei care acum încearcă să acopere această ruşine naţională se compromit în faţa istoriei", a mai spus Cristian Tudor Popescu. "

| Addaa1998 explică (pentru Arthur):

Nu numai eu sunt deoarece multa lume este impotriva lui Traian Basescu! Il detestam pentru ca taie salariile mai ales scumpeste toate produsele.Dar mai ales este un om fals! Dupa ce ca isi bate joc de tara aceasta mai si minte pedeasupra. Spune ca va face mai multe pentru tara lui iar dupa ce iese iarasi el votat ca presedinte incepe cu bataile de joc.Cand nu mai este dorit de Romania el se simte cu siguranta neglijat dar si nepasator deoarece vrea sa fie mereu primul. Speram ca de data aceasta nu va mai fi ales ca presedinte! Romania regreseaza din ce in ce mai rau iar romanii pleaca din tara din cauza politicii si a presedintelui!

| gohsty a răspuns (pentru Addaa1998):

Romanii mereu au plecat din tara, nu doar acum. si vrajeala asta cu "voi face tot ce e mai bien pentru tara" o zic toti nu numai el. eu nu sunt cu politica si nu tin nici cu basescu dar nu suport nici curva aia pe care tu ai vrea sa o pui ca primar. nu mai spune ce crede si ce zice el ca nici altii nu zic de tine chestii care probabil ar fi false. poti raspunde ca nu il vrei ca a scumpit ca e criza de cativa ani ca salariile si pensiile sunt din ce in ce mai mici etc.

| Addaa1998 explică:

Eu sunt de acord si o spun cu precizie