| KanezuY a întrebat:

Vladimir Putin are mandat pentru toata viata ca presedinte?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu. Se organizează voturi la ei. Anii trecuți când nu a fost Putin președinte a fost prim-ministru(că nu a mai putut fi iar președinte atunci) și a făcut schimb cu Medvedev(acesta fiind președinte) după au făcut schimb la loc. Populația e mulțumită cu condițiile pe care le au și îl iubește pe Putin.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu.
Si la ei este un numar de ani. Numai ca nu e limitat numarul mandatelor. Poate fi ales si reales mult timp.

| Park1Suin a răspuns:

Nu.big grin
Are noroc ca rusii il iubesc.winking

| Seven07 a răspuns:

Dap. Sunt curios ce nesabuit ar vota contra lui, sau cat de prost sa fi sa schimbi un presedinte care a facut din Russia o putere inegalabila. NU sunt romani sa il omoare in strada.

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Este imposibil ca un presedinte, indiferent de tara, sa aiba mandat prezidential pe viata!
In prezent Vladimir Putin a fost ales timp de 3 mandate ca fiind presedinte al Federatiei Ruse, al treilea terminan-du-se in anul 2018!
Vladimir Putin, ar putea candida pentru un al patrulea mandat prezidential in 2018, ceee ce l-ar mentine la putere pana in 2024!

| Volsvagan70 a răspuns (pentru nopainkiller):

"indiferent de tara". Ai auzit de Coreea de Nord?

| nopainkiller a răspuns (pentru Volsvagan70):

Da, am auzit! Adica ce vrei sa spuica presedintele Coreei de Sud, Kim Jong-un are mandat prezidential pe viata?

| Volsvagan70 a răspuns (pentru nopainkiller):

Da. Are. E Liderul Suprem al Coreei de Nord.

| Anonim428 a răspuns:

Nu...acesta a fost ales de mai multe ori..alegerile pentru un presedinte nou sau tot Vladimir, acestea incepand in 2012 si pentru noile alegeri vor avea loc in 2018

| Vilceleanu_Eduard_1994 a răspuns:

Nu,dar inainte sa meaarga la vot beau 1/2 sticle de votca si meg manga la vot si pun stampila la intamplare