| shakira_1713 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de casatoria inainte de 18 ani?

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Eu nu vad de ce ar fi tiganie... ce sa zicem atunci de persoanele care devin mame la 10-12 ani?
Sau de persoanele care pana la 18 ani au trecut prin zeci de paturi, cum ii putem numi oare nu curvari?
Nu vad nici o problema in a te casatori atata timp cat esti sigura de persoana de langa tine, atat timp cat sunteti amandoi siguri pe iubirea voastra, insa tine minte...Casatoria nu este o joaca, ea implica multa responsabilitate, loialitate fata de persoana de langa tine, fidelitate.
Casatoria trebuie facuta odata pentru totdeauna!
Dar uite ca pentru unii a te casatori inainte de 18 ani, probabil inainte si de 30 de ani este ceva imatur si merg pe ideea ca esti prea mic/a, iar a te culca cu unul si cu altul este un lucru normal.
In ziua de azi raul este numit bine si binele rau.
Take care!

| fantastica a răspuns:

Este o casatorie nefericita! Pina acum eu nu am intilnit o pereche fericita care s-a casatorit chiar si la 18- 19. Finalul povestii se poate vedea si la inceput... divort! Nu va grabiti fetelor nicaieri! Stiti proverbul: "Mai bine de 7 ori masoara si odata taie!"

| eurynomus a răspuns:

Tiganie!

| leftside a răspuns:

O pierdere de timp, doar tiganii fac asa.

| bybyshor18 a răspuns:

Mi se pare o irosire a copilariei:-p

| ionutpop32 a răspuns:

Daca 2 persoane se iubesc cu adevarat chiar nu conteaza varsta!