| iona98 a întrebat:

Ce parere aveti despre casatoria in timpul facultatii?

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

O parere foarte buna

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti se pare ciudat sa fii casatorit si sa te intretina tot parintii?

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Nu va schimba cu nimic viata daca sunteti facuti unul pentru celalalt, doar daca ar aparea si un copil. Ala presupune costuri in plus.

| Cσcσ a răspuns:

Este in regula, atata timp cat nu apare un copil, sau cat nu te incurca in a-ti continua studiile. E pacat sa incepi o facultate si sa renunti la ea din motive banale.

| Kenya a răspuns:

Daca e iubire, de ce nu?

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Daca ci doi se iubesc, de ce nu, doar au varsta necesara.Mi se pare ceva ok, normal. happy

| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu e parere prea buna. Daca amandoi sunteti studenti nu prea vad cum o sa va mearga din punct de vedere financiar. Puteti sa mai asteptati pana terminati ce ti i un an doi daca va iubiti!

| Andrei258 a răspuns:

Super ok

| Khalesionfleek a răspuns:

Eu ma gadesc prima data daca cei doi se pot sustine, bineinteles si financiar.
Daca unul lucreaza si are venit, este ok, in timp ce celalalt isi continua studile.
Insa daca cei doi sunt la facultate, ar fi cam greu sa se intretina.

In rest, e foarte ok, nimic iesit din comun, am prietene care s-au casatorit in anul 3 de facultate, nu e ceva iesit din comun.

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa va casatoriti dupa terminarea facultatii, casatoria e o rensponsabilitate mare deci cred ca mai bine va tineti de carte decat de casatorie plus ca nu va leaga un act care pana la urma nu valoreaza nimic

| Worse a răspuns:

Atât timp cât nu vă afectează învățatul, rezultatele etc., nu văd de ce ar fi o problemă. big grin