| aimullah123 a întrebat:

Voi ce partid credeti ca va castiga alegerile de azi?
Sondajele astea de pe net cum au fost facute? Sunt reale?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

PNL cred

| minrest a răspuns:

Ce inseamna sa castige, sa ia cele mai multe voturi? Nu asta e miza acum. Iar cele mai multe voturi, o sa ia ori PSD, ori PNL; unul din astea va lua cam 25%.

| gabicoo a răspuns:

În timpul campaniei din 2004 circula o imagine cu afișul filmului Alien versus Predator modificată "Adrien (de la Adrian Năstase) versus Primator ( Băse era primar general la București)"
Sub acea fotografie era scris " Nu contează cine câștigă. Noi pierdem"
Trage singur concluzia!

| AC4S4 a răspuns:

Cred ca PNL va fi pe locul 1. Pe locul 2 va fi ori PSD, ori USR-PLUS.

Exit-pollurile nu sunt reale. Din cate stiu, CURS si Avangarde (prietene cu PSD) au dreptul sa faca exit-polluri. Adica un sondaj facut dupa ce oamenii ies de la urne. Se stie ca exit-pollurile lor sunt gresite. In 2014 ei il dadeau pe Ponta castigator cu 52, Ponta avand de fapt in jur de 46. Mereu exit-pollurile lor sunt in favoarea PSD. Nu sunt demne de incredere.

| RobertMoon a răspuns:

Eu cred si imi doresc sa castige PNL, e clar ca in mediul online toata lumea e contra PSD sau ii e rusine sa spuna ca a votat cu asa mizerie de partid, dar daca intrebi 10 bosorogi sunt sanse de 99% sa iti spuna ca au votat PSD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu de prezis acum cine câștigă
ce sunt aproape sigur până acum e că udmr nu face pragul

| laeimbrea a răspuns:

Cel mai probabil o sa castige PSD, sunt mulți care nu își schimbă parerea ori sunt manipulați de "cei de sus", au si mulți bătrâni care o tin cu "pensia mărită".

Sondajele de pe internet care sunt acum arata câți la sută dintre români au votat până la ora actuală, sunt 2 sondaje, unul pentru europarlamentare si unul pentru referendum, abia după ora 22:00 o sa aflam cine castiga.

Vad ca mulți au ales să nu voteze la referendum.

| aimullah123 explică (pentru laeimbrea):

Cmon, nu cred ca mai sunt asa mult care voteaza psd

| laeimbrea a răspuns (pentru aimullah123):

Sa speram ca nu o sa castige PSD, doar diseară putem afla big grin
Oricum inca sunt mulți oameni care inca ii votează.

| AC4S4 a răspuns (pentru laeimbrea):

E totusi interesant ca judetele rosii, pesediste nu mai sunt primele in topul prezentei la vot. Teleorman, Giurgiu, Dambovita sunt depasite ca prezenta de multe judete din Transilvania (Cluj, Sibiu, Brasov, Timis, Alba, Bihor). In 2014 situatia era invers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Nu citești prezența cum trebuie :d
citește-o în valoare absolută nu relativă