| Adriana3251 a întrebat:

Voi fi supraveghetoare la alegeri (in 5 iunie) la primaria din comuna unde locuiesc. Sunt cam praf cu politica, deci ce inseamna asta? Ce voi face? Va trebui sa reprezint un partid anume? Vecinul meu m-a chemat "sa fac un ban pe degeaba" laughing dar nu mi-a explicat nimic.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Supraveghetoare la primarie? Nu exista asa ceva, poate sa faci parte din biroul electoral al circumscriptiei electorale sau din biroul unei sectii de votare.
Veti fi instruiti ce aveti de facut, inainte de ziua alegerilor.