| shippuden a întrebat:

Voi nu v-ati dat seama ca dupa ceausescu toti presedintii romaniei se termina cu escu :ceausescu, iliescu, constantinescu, basescu nu vi se pare curios?

cine credeti ca o sa ajunga presedinte, eu tot cred ca o sa ajunga cineva care se termina cu escu laughing oare cine imposibil sa ajunga ponta doar daca isi schimba numele in pontescu, oare cine va fi isarescu, diaconescu sau voiculescu?

14 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Este o "constipație" națională. Următorul președinte va fi clar Antonescu.

| hunterpainting a răspuns:

E o conspiratie.

| AndraNicoleta a răspuns:

Isarescu si Voiculescu? Candideaza?

Poate Antonescu...sau poate din nou Basescu.

| wintermee11 a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Basescu v. a candida la miss,, fetita,, obraznicuta, nazista si spanchie. dupa gratii, cat mai curand! sper.

| mickeye a răspuns:

Din păcate, după Băsescu urmează Antonescu. De ce? Fiindcă românii sunt proști.

| ClaraB a răspuns:

Sufixul 'escu' este traditional romanesc.
deci nu, nu mi se pare deloc curios, toti au nume 100% romanesti.
mai sunt si alte sufixe derivate tipice '-eanu', '-oiu', '-an', etc.
nu conteaza numele, toti sunt o apa si-un pamant in tara asta.

| Adautza a răspuns:

Se zice ca toate persoanele care au numele de famileie in - escu or sa fie persoane importante dar asta e doar o gluma cred

| SimonaGiorgi a răspuns:

Si pe langa asta si femeile importante di politica se numesc elena: elena ceausescu, elena basescu, elena udrea.

| diddytm a răspuns:

Basescu cu siguranta nu va mai fii! oh go on

| mgtow a răspuns (pentru diddytm):

Corect, daca Romania vrea presedinte nou sa interzica voturile pentru batrani deoarece aia habar n-au pe ce lume traiesc si aleg alta haimana. Mai bine sa voteze persoanele de varsta 2ª.

| wintermee11 a răspuns (pentru mgtow):

Nu e democratic sa interzici cuiva sa voteze prietene, as spune ca este mai degraba o idee stalinista ori nazista..si crede.ma nu batranii in sine sunt problema la ceea ce a rezultat de la vot ci mentalitatea fiecaruia dintre noi..saracia,lipsa de educatie poleite cu manelismul si meltenismul multora dintre noi.Numai bine.

| mgtow a răspuns (pentru wintermee11):

In primul rad aia batrani/e cred toate minciunile de la televizor ca n-au ce face decat sa stea in pat sa vada OTV si TVR 1 apoi voteaza si de aia iese un nesimtit la presedintie.

| wintermee11 a răspuns (pentru mgtow):

Prietene, fiecare e liber sa creada ce vrea si sa voteze cum si pe cine doreste. e DEMOCRATIC. Ce nu ai inteles din tot ce ti.am scris mai sus? Uiti un apect foarte important anume acela ca Basescu a pierdut alegerile in tarisoara si doar cu,, ajutorul,, lui Baconschi si al lui Branza Whilliam au castigat ei alegerile. voturi furate aduse de peste hotare..asa ca, te mai gandesti putin cand dai vina pe batrani? ..sau ce! ..Numai bine.

| mgtow a răspuns (pentru wintermee11):

Hai scuteste-ma cu voturile de peste hotare, aberatii spuse de tine aia e ceea ce vroiai sa spui de fapt.