| zilog a întrebat:

Vreau să cumpăr teren să construiesc o casă în sector 2 sau apropiere.
UNDE SE ȚIN LICITAȚIILE DE LA STAT?
Am înțeles ca există posibilitatea să cumpăr terenuri care nu mai au propietari sau care au fost executați de stat.

Unde pot să văd o listă cu terenuri, preturi ceea ce are statul de vânzare!?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La stat de ingroapa papetaria, mai bine cumperi de la banci. Cauti pe Google licitatii teren expropriat si gasesti cate vrei.

| UserRo10 a răspuns:

Mai bine cauti pamanturi puse sub sechestru de banci si cumperi de la executor judecatoresc

| zilog explică (pentru UserRo10):

Aici este extraordinar de riscant sa pied toti banii
pentru ca daca face propietarul recurs si castiga
mie nu imi inapoiaza nimeni banii