| soareeeeeenrrrrrrrrrrrrr32132 a întrebat:

Vreau sa cumpar un moped de 49 cc vanzatorul are doar talon si a zis ca mi faci si contract de vanzare cumparare si la notar act pe propie raspundere ca nu e furat, intrebarea mea este : pe talon nu este numele lui este numele italianului care a avut primul scuterul, el la randul lui mi l poate vinde mie, poate face contract de vanzare intre mine si el sau trebuie intre mine si italian? Funda. Ps talonul este tradus pe romania si legalizat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal ti-l poate vinde daca are si el contract de vanzare-cumparare cu italianul, altfel nu ti-l poate vinde legal, deoarece nu este proprietar si ar trebui sa inchei contractul cu italianul.