| Bobita2466 a întrebat:

Daca achiziționez un scuter de 49cc si fac act de vanzare cumparare! In actele scuterului nu este trecut cel care fac eu actul de vanzare cumparare, dar si acesta are la randul lui act de vanzare cumparare cu proprietarul din actele scuterului! Acum, mie pentru inmatriculare imi trebuie ambele contracte de vanzare cumparare sau doar ultimul?
Ca si act are doar certificatul de inregistrare.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa inteleg ca scuterul nu a fost inmatriculat deloc, doar vandut de la unul la altul, ase pe niste hartii de mana?
Pai tu daca-l cumperi, cum il poti inregsitra daca ultimul care l-a avut nu l-a inregistrat?
Vezi sa nu fie un scuter furat si vandut ilegal si fiecare cum s-a prins ca nu-l poate inregistra, l-a vandut mai departe.