| johnsdagsd a întrebat:

Am si eu o intrebare.Anul trecut m-am inscris la o facultate si am intrat la buget. acum vreau sa ma inscriu la inca una dar s-o continui si pe cealalta... pot intra si la a doua facultate tot la buget?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea nr.1/2011, a educatiei nationale, prevede ca un student poate urma doar o facultate pe un loc bugetat, la a doua va trebui sa platesti taxa de studiu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Statul iti subventioneaza doar o singura facultate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi urma cursurile subvenţionate de la buget la 2 facultăţi!

Poţi face 2 facultăţi în paralel, dar la a 2-a vei urma cursuri cu taxă sad

Toate cele bune.

| mOBSCENE a răspuns:

Nu, daca incepi o a doua facultate vei plati taxa, indiferent de media pe care o ai la admitere(daca se da).