| Gurgiu a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina de la unchiul meu si sa o las pe numele lui cand trebuie sa platesc taxele la primarie, pot plati la primaria de unde e el cu el de fata sau doar cu o copie dupa buletinul lui?

Răspuns Câştigător
| AllexXtreme a răspuns:

La asigurare iti trebuie buletinul lui! La rovinieta nu iti trebuie niciun act decat nr de la masina sa il ti minte, si la impozit mi se pare ca trebuie buletinul lui

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca vrei sa o cumperi si sa nu o treci pe numele tau?
Sunt frati care si-o trag unul altuia, dapai un unchi.
Cine-ti garanteaza ca nu o vinde din nou, de data asta altuia?
Odata ce-i pe numele lui, poate sa faca ce vrea cu ea, chiar sa o revanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de cand tot vrei sa o cumperi, ai intrebat de 5 ori aceeasi intrebare. Inca n-ai cumparat-o? cand trebuie sa platesti taxe, nu-ti cere nici un actlaughing
cand trebuie sa iti dea ei, atunci trebuie sa ai acte cu tine.