| Gurgiu a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar si eu o masina si sa o trec pe numele unchiului meu. Intrebarea mea este cand ma duc sa-i fac itp, asigurare, rovinieta, sa platesc taxele la primarie trebuie sa-l iau pe el cu mine? Sau cand sa ma duc sa inscriu masina?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ca masina sa fie inmatriculata pe unchiul tau trebuie ca el sa fie proprietar si atunci el trebuie sa incheie contractul de vanzare-cumparare si apoi sa te treaca si pe tine pe certificatul de inmatriculare. El trebuie sa fie prezent la obtinerea tuturor actelor ori sa-ti dea tie o procura speciala.

| Vreausaatiu a răspuns:

Când mergi sa înscrii mașina ai nevoie de el, in restul cazurilor doar de buletinul lui sau copie.

| Vreausaatiu a răspuns:

Mai puțin pentru rovigneta