| adrianapissy a întrebat:

Vreau sa stiu daca am dat buletinul pierdut.dar in timp l-am gasit. vreau sa stiu daca mai e valabil..pentru ca am fost pentru a da de permis si am prezentat buletinul la politie si cred ca am fost gasita in baza de date...o mai fii valabil?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element important, respectiv daca ti-ai facut o noua carte de identitate (nu buletin, nici nu cred c-ai avut).
Daca ai o noua CI va trebui s-o predai pe cea veche, nu mai este valabila.

| Oana92 a răspuns:

Trebuie sa mergi cu el la Politie, nu e ok sa ai doua buletine.

| ema_2625 a răspuns:

Daca ai al doile buletin iti este valabil al doilea, dat tu trebuie sa faci sesizare ca l-ai gasit pentru a fi anulat unul dintre ele.

| Madellina a răspuns:

Daca l-ai declarat pierdut este valabil cel de-al doilea buletin. Ai grija ca este ilegal sa ai doua buletine valabile. Poate a expirat primul. Daca l-ai gasit verifica daca expirarii.