| Acuarella a întrebat:

Vreau sa vând o rochița, iar pentru a o trimite prin posta nu știu exact cum ar trebui sa procedez, și nici cum se face cu banii. Puțin ajutor?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Te duci la posta si zici ca vrei sa trimiti un colet cu ramburs. Iti da un formular si completezi cu numele si adresa ta si a destinatarului. Trebuie sa platesti vreo 12 lei pentru transport (bani pe care ii adaugi la suma totala de ramburs pe care vrei sa o primesti). Apoi dupa vreo saptamana vei primi banii de la destinatar prin posta.
Dar ai mare grija ca sunt o gramada de persoane neserioase care nu merg la posta sa ridice coletul. Daca ti se intampla asta, coletul se va imtoarce la tine dupa vreo 2 saptamani si va trebui sa platesti alti bani ca sa il iei inapoi deci in jur de 20/30 lei pierduti...

| Golyat18 a răspuns:

Pai, eu zic sa faci pachetul.il trimiti si apoi faci o poza la hartia pe care o primesti de la posta si o trimiti la om. Iar el sa iti trimita banii prin western union (sau cum ii zice) desi e cam scump mai bine sa tii bage intr-un cont

| CodreanuC a răspuns:

Du-te la posta cu ea, acolo vei primi toate explicatiile si tot acolo ti-o si impacheteaza daca nu ai facut asta de acasa