| laurenttt a întrebat:

Vreau si eu sa ma duc maine sa imi scot cazieru judiciar pentru scoala de sofer, am inteles ca prima oara trebuie sa ma duc la Posta Romana pentru a achita o taxa de 10 ron si sa cumpar timbru fiscal de 2 ron, ce trebuie sa ii spun casierei?

De exempu: "Vreau si eu sa imi scot cazieru pentru. scoala de soferi, ce trebuie sa comletez pentru asta? "

E bine asa?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la posta cumperi un timbru fiscal de 2 lei, suma de 10 lei se achita la o unitate a Trezoreriei Statului.
Cu acestea te duci la Serviciul cazier judiciar, completezi o cerere tip pe care o primesti de acolo si ti se iau amprentele. In cerere vei spune ca ai nevoie de certificatul de cazier judiciar pentru scoala de conducere.