| Grig_1126 a întrebat:

Ziua buna. Vreau sa ma duc la mare in Costinesti, dar mama zice ca nu ma lasa, deoarece daca mi se intampla ceva (gen: ma inec/mi se intampla ceva), ea raspunde. As vrea sa stiu ce i se poate intampla daca mor/patesc ceva. Astept raspuns, thx.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe timpul minoritatii parintii sunt raspunzatori de faptele minorului si trebuie sa se ingrijeasca de buna crestere si educatie, precum si de sanatatea si integritatea copilului si sa-l supravegheze. La limita ar putea fi acuzati de infractiunea de punere in primejdie a unei persoane in neputinta de a se ingriji(art.314 Cod penal). Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o mamă grijulie și responsabilă de viața ta!
Posibil să înebunească dacă te pierde. Ascultă de ea pentru că este cel mai bine. Merită acest lucru de la tine!
Pa, pa.

| stress a răspuns:

Adica nu ii e teama ca o sa te piarda pe tine sau o sa patesti tu ceva grav, ii e teama ca pateste ea ceva?laughing

| VisSs a răspuns:

Daca nu raspundea ea de viata ta te lasa?laughinglaughing