| pisciutza19 a întrebat:

Mai am o intrebare, stiu ca poate parea stupid dar de ceva timp ma inec des(nu beau, nu mananc nimic, gen ma inec singura ca proasta cum s-ar spune cu saliva) mi se intampla uneori si noaptea in somn, ce poate fi? Mama a zis ca n-am nimic si ca dau prea multa importanta acestui lucru si ca oricine se ineaca dar mie mi se pare ca ma inec totusi prea des.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se întâmplă și noaptea, trebuie tratată. Se pot întâmpla lucruri grave pe care nu le menționez aici.

| pisciutza19 explică (pentru sadrian46):

Pai ce poate fi? Se intampla gen atipesc si dupaua ma inrc nu stiu gen odata de 2 ori pe noapte.

| gabicoo a răspuns:

Vezi să nu fie reflux gastro-esofagian.
Mergi la medicul de familie sau la un specialist.

| Kevinn2000 a răspuns:

Probabil te gândești în fiecare zi la această problemă, de aia ți se întâmplă și așa des, nu-i mai da importanță.

| mngzx a răspuns:

E ceva de ordin psihic gen stres. Incearca sa nu mai dai importanta acestui lucru, adica nu te mai gandi la asta