| Playboyx a întrebat:

Atunci cand scriu o carte cu intentia sa o public in viitor, am voie sa scriu in ea mici pasaje sau idei sau povestiri din alte carti? Cu toate ca le mentionez sursa.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da dar ar fi bine sa citesti pe aici mai intai: http://www.unibuc.ro/......atului.pdf

| NoFeelings a răspuns:

Da,ai,insa trebuie sa specifici in josul paginii, intr-o paranteză sau pe coperta din spate, cel mai indicat ar fi sa spui asta celui ce ti-o scoate la tipar sau sa iei legatura cu cel ce a scris-o.De asemenea, de ex eu am scris'de ce exista satana? pentru a ne ajuta sa il alegem pe Isus, chiar daca avem piedici"tu iei textul si il editezi putin astfel incat sa fie al tau happy