| Nimeni91 a întrebat:

Buna!
Cate volume are "Crimă și pedeapsa"? Eu am două volume, ce-i drept, sunt mai vechi, dar am găsit variantele mai noi, cu un singur volum. Vreau să mă apuc de carte.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de editie. Daca este editie liliputana poate sa aiba si 5 volume. Si eu am editia veche, de pe vremea lui Ceausescu si are 2 volume, in BPT (Biblioteca Pentru Toti). Cei care au de la alta editura aveau cu un singur volum.

| Nimeni91 explică (pentru Salontanul):

Eu am două volume, le-am găsit printr-un raft plin de cărți vechi.
Mulțumesc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la început până la sfârșit, nu contează câte volume are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau să mă apuc de carte.Am tradus eu din limba română.Tot in română. Dacă te apuci de ea tine-te bine.

| Mihai0101 a răspuns:

Ce vrei sa zici totusi?
Tradu-mi si mie te rog "Vrei să mă apuc de carte!"

| Nimeni91 explică (pentru Mihai0101):

Scuze, greșeală de scriere. O sa corectez. Am vrut să spun "vreau să mă apuc de carte", nu știu de ce îmi corectează așa tastatura de la telefon. O sa incerc sa dezactivez funcția de autocorecție.