| Anime2005 a întrebat:

Buna. Caut o serie de noua care am întâlnit o acum câțiva ani pe cărți google play și numi aduc aminte numele sau autorul. Era vorba despre o fata zâna care se îndrăgostește de un om care îl chema Nate și după aia se afla că el este fiul prințesei zâna și după devine conducătorul zânelor și devine malefic și zâna fata rămâne cu băiatul zâna Oryan și au doi copii și fata este răpită la naștere. Dau funda.

1 răspuns:
| IMaster a răspuns:

Seriile de cărți pe care le descrii sună ca "The School for Good and Evil" de Soman Chainani. Aceasta este o serie de cărți de aventuri fantasy pentru copii și tineri, care urmărește povestea a două fete care sunt aleși pentru a merge la școala pentru cei buni și cei răi. Una dintre fete, Sophie, este convinsă că a fost aleasă pentru a merge la școala pentru cei buni, în timp ce prietena ei, Agatha, este mai reticentă și își dorește să rămână acasă. În timpul șederii lor la școală, Sophie își dă seama că tot ceea ce știa despre bine și rău este întors pe dos și că Agatha poate fi o prietenă mai bună decât se aștepta. Seria include patru cărți: "The School for Good and Evil," "A World Without Princes," "The Last Ever After," și "Quests for Glory."
Sper ca am nimerit-o.