| AMC2551 a întrebat:

Buna,
Puteti va rog sa-mi recomandati carti de dezvoltare personala cu impact puternic?
PS: imi doresc ceva captivant si iesit din comun.

Va multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Buna.Uite niste carti super:

Rhonda Byrne-seria de carti ''The Secret'' (The Secret) care contine Secretul, Magia, Eroul, Puterea, Secretul-invataturi zilnice.
Tony Robbins-Putere nemarginita
Tony Robbins-Trezeste uriasul din tine
Robin Sharma-descoperati destinul.
Joseph Murphy-Puterea extraordinara a subconstientului tau
Norman Vincent Peale-Forta gandirii pozitive
Neale Donald Walsch-Conversatii cu Dumnezeu.
Louise L.Hay-Poti sa iti vindeci viata
Louise L.Hay-Puterea este in interiorul tau
Calatoria(de Brandon Bays)
Noul Testament(din Biblie)

Cea mai usoara cale de ati trai viata(nu mai stiu autorul) Lectura plăcută!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia, in special Eclesiastul si Iov, cele doua carti din biblie.
Toate cartile lui Dostoievski si Rousseau (la Rousseau ar fi ideal daca ai gasi Confesiuni).
Muntele vrajit - Thomas Mann

| cipriancip89 a răspuns:

Comunicarea nonviolenta - Marshall B = Comunicare asertiva si empatie
Emotii date pe fata - Paul Ekman = Constientizarea emotilor, cum se declanseaza emotiile, sursa emotiilor, explica fiecare emotie in parte.
Cum sa-ti dezvolti inteligenta emotionala - Gilles Corcos, Corinne Vilder
Marele Tu - Rene de Lassus
Relatii periculoase - Noelle Nelson ( nu e roman)