| Piotra a întrebat:

Uitandu-ma pe subiectul de bac de la romana 2019 am obs. ca la sub. III zice sa redactam un eseu in minimum 400 de cuvinte. Care ar fi limita maxima, dar decenta, nici prea mare, in care m as putea incadra, avand in vedere ca nu prea le scot sub 1300-1400 cuvinte, tot parandumi-se esential?

Răspuns Câştigător
| JUNNKiE47 a răspuns:

Dacă nu există o limită maxima înseamnă că te poți exprima absolut cât dorești, deci și 5.000 de cuvinte sunt bune cât timp ai îndeplinit minimul și ai scris lucruri cu un oarecare înțeles.

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Se spune "minimum 400 de cuvinte." Maxim, cat poti. Si 402 cuvinte daca scrii, ai indeplinit cerinta.