| bubbles23 a întrebat:

Bună TPU!
Astăzi purtam o discuție cu prietena mea și ne-am întins la vorbă până am ajuns să depănăm amintiri. Tot vorbind, ne-am amintit de o serie de cărți pe care o avea ea în copilărie, dar nu ne mai amintim cum se numea, să le căutăm de dragul amintirilor.

Din puținele amintiri vagi, știm că era o serie de cărți care avea și ilustrații ce arătau anumite paragrafe din poveste. Nu e 100% sigur, dar parcă era o poveste cu adolescente ce dețineau puteri supranaturale, dar nu e vorba despre Witch (pe acelea ni le amintim perfect), iar coperțile cărților erau super colorate; roz, albastru, cu ilustrații geniale. Nu erau benzi desenate, deoarece aveau și scris, și erau destul de grosuțe, coperta fiind și ea puțin mai groasă.

Își mai amintește cineva să fi văzut/avut asemenea cărți în copilărie și să-și și amintească cum se numeau?

Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| BobTheCat a răspuns:

Bine punctat happy

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Multumesc de apreciere happy
m-am saturat de unii dintre cei vechi si raspunsurile lor in bataie de joc!
de la cei noi nu am asteptari, dar trolii cu vechime ar cam trebui sa dispara
pacat ca nu exista decat 1 admin si cine stie cati moderatori, noua ne-ar trebui o intreaga echipa ca pe file--list cu 100 de membri in staff, sa vedem atunci cine mai scrie aberatii in mode repetat si ramane cu cont valid.

| BobTheCat a răspuns (pentru Simpatic):

Stiu! De exemplu, am pus si eu o intrebare adresata celor care au citit un anumit roman. Totusi, nesurprinzator, ma aleg cu 2 raspunsuri la misto. Din aceasta cauza, intrebarea mea nu a mai aparut pe prima pagina (deoarece, in teorie, a fost raspunsa), deci acum trebuie sa o pun din nou.
Sper ca, pe viitor, lucrurile se vor rezolva sad

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Ai dreptate, dar te rog ca nici tu sa nu jignesti. Sa fii sanatos!

| vlladc a răspuns:

Mai bine vorbeau de bemveu