| ioanabanana a întrebat:

M-a izbit un flashback in creier. in copilarie am citit o carte. avea copertile cu chenar mov si o poza colorata. inauntru erau foarte multe ilustratii. pe una mi-o amintesc: o fetita care vroia sa ia un cosulet dintr-un copac plin cu cosulete cu bunatati. se numea "... din oz" dar nu era vrajitorul din oz. era ceva care lasa sa se inteleaga ca e vrajitoarea(numa ca nu ii zicea asa) din oz. heeeelp!

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu esti foarte explicita draguta! Poate "Zgripturoaica din OZ" esi suna nasol rau laughing/.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu cartea, si eu am avut-o big grin dar unde drac' am pus-o, ca stiu ca deja nu mai avea coperti... o doamne, cit o iubeam. era de la editura arta grafica, 1993, nu stiu isbn sau altele... iban?! laughing
daca afli ceva da-mi si mie de veste la mszro@yahoo.com
(varianta in engleza sucks)

| ioanabanana explică:

Mi-am amintit..defapt am muncit mult pe google. se numeste ozma din oz. ma rog...acum mi s-a pus pata pe cartea aia. da exact aia. asa ca oricune stie de cartea asta scrisa in romana cu coperta mov si ilustratii printre care si cea mai sus amintita sa ii dea dumnezeu sanatatehee hee si ma ma informeze si pe mine despre editura si iban sau ceva