| anonim_4396 a întrebat:

Care e din Timisoara, as vrea sa stiu de unde pot imprumuta carti daca se poate adresa, un telefon, ce acte imi trebuie, daca trebuie sa platesc ceva?

dau funda +vot

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Poti citi carti la sala de lectura a fiecarei biblioteci. Prezinti buletinul tau, atat. Daca vrei sa imprumuti acasa, biblioteca din Libertatii este cea mai potrivita. Pentru inscriere trebuie sa ai act de identitate personal, adeverinta de la locul tau de munca sau de la scoala unde inveti si 2 carti postale gata timbrate. Completezi o fisa si gata.
Nu stiu exact ce varsta ai dar daca nu ti-ai facut inca buletin, poti aduce un act identitate al parintilor.
Inca ceva important: trebuie sa ai domiciliul in Timisoara.

| RAY a răspuns (pentru Leocerba):

Multumesc

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă ești student, de la Biblioteca facultății.
Trebuie să fie și o Bibliotecă orășenească /municipală în Timișoara aia, care să împrumute cărți.