| anonim_4396 a întrebat:

Care este numarul maxim de carti pe care ati reusit sa-l citit intr-un an? laughing #curiozitate

23 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Ma chinui la o carte de un an laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

0?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peste 100. thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aveau pana in 100 pagini cartile alea nu? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, vreo 10.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te face de cacao ca te vede un site intreg. Tin minte ca si prostiile alea de basme au mai multe pagini laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ție ți se pare exagerată o medie de 50-100 pagini pe zithinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare aiurea ca stii cat citesti pe zi. Parca esti la scoala si trebuie sa citesti "atat" ca sa. nu stiu. Stiu eu pe "cineva" care citeste o carte la saptamana. Sau cam 5 zile. Dar nu a depasit 70 pe an. SI nu vorbesc acum de rahaturi pentru copii. Dar peste 100? Oho.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ție ți se par aiurea multe lucruriz dar e altă discuție. big grin Eu nu înțeleg cum ai putea să nu știi, cum aș putea să-mi aduc aminte unde am rămas?hee hee)
Și pe ale lui de unde i le știi dacă o luăm pe logica asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca fata de tine hahalerul ala are un semn. Se cumpara in orice biblioteca. Ca sa nu suceasca pagina ca toti prostii sau sa nu numere paginile ca toti tembeli ( adica cei ca tine laughing ). Cat despre ultima intrebare eh, eu stie multe.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, e ca și cum ai spune că faci 100km pe zi dar nu știi câți ai parcurs într-un an. big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu face pe prostul cu mine ca nu iti sta bine. Una e sa alergi o distanta anume, alta e sa citesti o carte care poate avea 100 de pagini sau 1000. 2 chestii total diferite. La sfarsit citesti oricum doar o carte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Majoritatea cât au în medie? 10000 de pagini?:d

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Neaa. Vorbim de cateva sute. Ultima a avut aproape 500. Fara cateva pagini.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai să ne referim la 250 prin câteva, ca să nu mai complic discuția asta total aiurea, că pot lua și formatul paginii. Spre ex. Străinul pdf are 33 de pagini și fizic undeva la 150.
Acum fă tu o medie. big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pff, ma depseste matematica de facultate cum e mai sus. Nu stiu emoji-ul ala care se tine de cap ca il doare rolling on the floor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

d'oh

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiecare are ritmul lui de citit :/.

Mie 100 mi se pare ok. Daca atat ti se pare ciudat, ce zici de brigaela care la o intrebare a spus ca citea peste 250 de carti pe an. Asta in timpul studentiei. La medicina. rolling on the floor Asta chiar mi se pare o aberatie. N-a spus daca erau de specialitate sau nu imi amintesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Peste 250? Lua-m-ar naiba... Si eu care credeam ca 70 sunt multe. Bine, astea 70 sunt din pura placere. Daca stai sa numeri paginile ( ca nenea Gable mai sus) sau ca Brigaela care trebuia sa citeasca atat, mai inteleg.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Cartile sunt obiectele acelea cu pagini albe si scris negru?

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Cartile te fac neprost si dauneaza la stomac. Inca ceva, pretini buni si rau de pe Tpu...cartile sunt gay.

| Harley18 a răspuns:

Fara numar. laughing

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

5 carti