| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carti duhovnicesti/spirituale ati citit si v-au placut la maxim?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Creștinism pur și simplu, de CS Lewis, What"s so great about Christianity?( Măreția creștinismului) și Life after death.The evidencedes. de Dinesh D"Souza, Inner healing prayer de Leeane Payne,Poate omul să trăiască fără Dumnzeu? de Ravi Zacharias, Cu Dumnezeu în subterană de Richard Wurbrand, Kalistos Ware, împărăția lăuntrică, Moartea unui guru de Rabi Maharaj, Vindecare prin eliberare de Peter Horrobin, Jurnalul Fericirii de Nicolaie Steinhardt.

2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Viata si scrierile staretului Varsanufie de la Optina.

| Deaad a răspuns:

Nu mi-au placut, dar o stiu pe Ellen White.
Chiar daca e dementa, din punctul meu de vedere, este tipul de crestin autentic.

Tragedia Veacurilor.
Steps to Christ.