| măcheamăăăî a întrebat:

Care este ultima carte pe care ati citit-o? happy

68 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Romeo si julieta

| măcheamăăăî explică (pentru Niiiicu):

Dragut.Cam tragic, dar dragut.

| Niiiicu a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Cam dahappy

| daniellle a răspuns:

Crimă şi pedeapsă - Dostoievski.

| floriasdfg a răspuns:

"Jane Eyre" de Charlotte Brontë, tu?

| măcheamăăăî explică (pentru floriasdfg):

Azi trebuia sa termin primul volum din "Fratii Karamazov" de Dostoievski, dar inca mai am 50 de pag blushing.

| măcheamăăăî explică (pentru daniellle):

Cum e? Am cautat-o la biblioteca, dar nu am gasit-o sad

| OoBunnyoO a răspuns:

"Lumea ce va sa vina" de Dara Horn.

| Enki a răspuns:

Toporisca

| Biggiesan a răspuns:

Asu da trefla!

| măcheamăăăî explică (pentru Biggiesan):

laughing

| daniellle a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Am devorat-o efectiv. laughing
Cere multă răbdare şi concentrare dar se merită din plin. Eu personal consider că nu se compară cu nici un alt roman citit de mine până acum.
Şi da, nici eu nu am găsit-o la bibliotecă aşa că am fost la târgul internaţional de carte, Gaudeamus, şi de acolo am luat-o. big grin

| xDxDxDxDxD a răspuns:

"Adela" de G. Ibraileanu

| măcheamăăăî explică (pentru daniellle):

Multumesc happy

| LauraSpunePeFata a răspuns:

Alb infinit - Ken Follett

| măcheamăăăî explică (pentru xDxDxDxDxD):

Frumoasa,dar cam plictisitoare happy

| Vans a răspuns:

Sherlock Holmes şi în prezent Pădurea Spânzuraţilor

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

"Dragoste mai presus de ratiune" de Sandra Brown. Este ultimul ei bestseller.

| IONUTAlexandru2015 a răspuns:

Sincer nu am citit nici o carte, mi se pare plictisitor. @TPUProfessional.

| bogdan72 a răspuns:

Volumul I din 1Q84 de Haruki Murakami.

| măcheamăăăî explică (pentru bogdan72):

Ce nume laughing Despre ce e?

| Levente_Salajean_1982 a răspuns:

Romeo si julieta de W.S.

| bogdan72 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

E un joc fonetic. Noua in japoneza se pronunta "kyuu".

Pai momentan a urmarit doua fire narative distincte, care par ca se leaga, dar nu se intalnesc. Ar fi greu sa-ti descriu subiectul. Sau nu neaparat, dar pierzi din farmecul pe care l-ar avea cartea citita. Nu-i un fantastic nemaipomenit din punctul meu de vedere, dar are ceva potential. Poate devine mai buna in continuare. Am luat seria la reducere (cum era si foarte bine cotata); asa, nu stiu daca merita pretul din librarie. Ca sunt scumpe ale naibii. Aproape 40 de lei per volum, ce naiba... La Orbitor de Cartarescu sa zici ca mai merita (desi Aripa dreapta e slabuta), dar asta nu m-a impresionat atat de tare.

| măcheamăăăî explică (pentru bogdan72):

Pare interesant din ce-mi spui, dar probabil nu e ceva care te da pe spate. Prefer sa citesc ceva mai " romanesc" asa laughing

| TheUltimaTeHack a răspuns (pentru Enki):

In ce clasa esti? am avut sa o citesc in vacanta...pe langa alte cartibig grin

| Enki a răspuns (pentru TheUltimaTeHack):

Sunt intr-a 7a.si nu ai citit cartea? eu avea 3 de citit si numai una am citit. daca vrei iti povestesc cartea sau iti fac un mic rezumat, ceva de genu. daca ai nevoie

| bogdan72 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Românesc sau romanesc?

| măcheamăăăî explică (pentru bogdan72):

Prima variantă.

| măcheamăăăî explică (pentru bogdan72):

Mi-ai dat cu firma în capwinking

| Vladovescu a răspuns:

Franz Kafka - Metamorfoza și alte povestiri