| anonim_4396 a întrebat:

Ce cărți interesante îmi recomandați? Fără romane de dragoste că nu sunt genul.

4 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

De veghe in lanul de secara, Adio arme, Fructele maniei, Oameni si soareci, 1984, Ferma animalelor, Dracula, Valul pictat, Lumea sexului, Portile peceptiei, Ada sau ardoarea, Mutarea Lujin, Maestrul si Margareta.

| devilshelp a răspuns:

Miss Peregrine (vol. 1, 2, 3) de Ransom Riggs
Harry Potter (1, 2, 3, 4, 5 au aparut in editie noua, restul le gasesti vechi) de J. K. Rowling
Labirintul (1, 2, 3, 4) de James Dashner
Ghici care-I mincinosul de M. J. Arlidge
Inferno de Dan Brown
Cartea Oglinzilor de Eugen Ovidiu Chirovici
Nisipuri Miscatoare de Mallin Person Giolito
Mincinosii de E. Lockhart
In Ape Adanci de Paula Hawkins
Eu sunt numarul patru (1, 2, 3, 4) de Pittacus Lore
Lectura placuta! happy

| Juper a răspuns:

Sabia verii in genral cartile scrise de Rick Riordan
fratii karamazov este mai mult filozofica
casa din fundul abisului
jules verne 2 ani de vacanta etc
poti sa te uiti la documentare un canal simple history pe yt intelegi foarte bine
mult succes

| KorePandorica a răspuns:

Am să îți recomand câteva cărți care mi s-au părut interesante :
Colecționarul de John Fowles, m-a impresionat foarte mult, e o lectură interesantă.
Zei Americani de Neil Gaiman
Povestea Slujitoarei de Margaret Atwood
Împăratul muștelor de William Golding
Planeta maimuțelor de Pierre Boule