| Spinoasa a întrebat:

Recomandati-mi si mie niste carti interesante de dragoste cu happy-end!happy

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Mie mi-au placut mult acestea: Mandrie si prejudecata de Jane Austen
Jane Eyre de Charlotte Bronte
Marile sperante"De Charles Dickens
Mostenirea, Misterele iubirii si alte carti de Danielle Steel
Adolphe de Benjamin Constant
Tess d'Urberville de Thomas Hardy
Enigma Otiliei de George Calinescu
Patul lui Procust de Camil Petrescu
Paul si Virginia de Bernardin de Saint-Pierre
Fii si amanti de D.H. Lawrence
Floarea intunecata de John GalswortHi
Moartea lebedei de Ion Grecea
Panza de paianjen de Cella Serghi
Love Story - Erich Segal
11 minute - Paulo Coehlo
Dansez cu tine - Al. Mitru
Arta Conversatiei - Ileana Vulpescu
Padurea Norvegiana - Haruki Murakami
Dans, dans, dans - Haruki Murakami
Marti cu Morrie - Mitch Albom
Maitreyi - Mircea Eliade
Dragostea nu moare - Devi Maitreyi (viziunea celeilalte protagoniste a povestii lui Eliade)
Invitatie la vals- Mihail Drumes
Pe aripile vantului- Margaret Mitchell
Scarlett - Alexandra Ripley (continuarea lui "Pe aripile vantului"
Rebecca -Daphne duMorier
Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război- Camil Petrescu
La Medeleni - Ionel Teodoreanu
Cartea nunţii - George Călinescu
Si lista ar putea continua, oricum tu poti alege ce-ti place caci gusturile nu sunt intotdeauna la fel, iar unele romane poate nu au happy endul la care te gandesti tu, insa parca tot merita sa le citesti.

3 răspunsuri:
| M.G.R a răspuns:

Nu citesc asa ceva..."Laleaua neagra " o sa iti placa

| Emanuelle84 a răspuns:

Teiul salbatic - Doina Ionet. Sau Pavel Corut - Să vii ca o părere...
, Ne-om întâlni în Cer (nu e cu happy-end, dar merita citita), Flacăra iubirii, Noaptea teilor vrăjiți, Sărutul de foc.

| andreutulia a răspuns:

♥ Tell me how can I tell you That I love you more than life. :X:X