| CyberDune28 a întrebat:

Cum poate Stephen King sa scrie atatea carti?! De unde de are atata inspiratie?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Iti raspunde singur in "Misterele regelui.Despre scris".
Uite:
"Vine cu trusa de instrumente a scriitorului. Plus lista de lecturi obligatorii. Plus teme pentru acasă. Plus secvențe de viață privată și episoade dintr-un trecut neocolit de senzații tari, trecutul unui scriitor admirat de milioane de cititori. Plus nenumărate idei despre literatură și măștile ei, despre ficțiune și forțele ei, despre cititori și dorințele lor. Pe scurt, Misterul regelui. Despre scris este una dintre cele mai influente cărți despre literatură și cum se face ea din ultimele decenii."
Si in Publishing News:
"„Combinație fascinantă de autobiografie și eseu, Misterul regelui. Despre scris este o călătorie foarte personală printre cărțile și filmele care l-au inspirat pe extraordinarul scriitor Stephen King, o incursiune în metodele lui de lucru, care îi va inspira fără îndoială pe scriitorii aspiranți din lumea întreagă."
happy

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baga mici cu muștar si bere pe manele.

Imaginația nu are limite in spectrul unui om creativ, inteligent, Einstein totul ți a imaginat in creierul lui de exemplu, plus ca cititul dezvolta creativitatea, citiți cârti de filozofie veche, romane, biografi, Știința, învățați o limba străina, desenați, călătoriți, consumați carne de peste

| darrio2007 a răspuns:

E băiat „dăștept"!

| sierra1 a răspuns:

Totuși e mic-copil pe lângă Isaac Asimov, cu de vreo de zece ori mai multe romane

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu l-ai văzut pe Pavel Corut.Cel mai vândut autor român.
A scris 175 cărți și mai scria daca nu murea de cancer.sad

| Lukasssz a răspuns:

Era inteligent+avea imaginatie.

| Werrich a răspuns (pentru Lukasssz):

Stephen King încă trăiește, de ce vorbești la trecut despre el?

| Lukasssz a răspuns (pentru Werrich):

Vazusem mai de mult o stire care spune ca cica ar fi murit...

| Werrich a răspuns:

Brazilian author Ryoki Inoue holds the Guinness World Record for being the most prolific author with 1, 075 books published under many pseudonyms. Inoue would write all day and all night until he finished a book.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ca e o fire creativa.

| Vântulalb a răspuns:

Citeste mult si de acolo ii vin ideile. Apoi, "infloreste".

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Este inzestrat cu un dar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are imaginația bogată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are o inteligență nativă peste medie+creativitate, inteligență emoțională și imaginație.

https://www.spacer.ro/......ta-latura/

| TheStrategist a răspuns:

Este creativ, are imaginație.

Răspuns utilizator avertizat
| Pnin a răspuns:

Cocaină și disciplină. A recunoscut că se droghează, nu doar cu asta, bea destul de mult și scrie 8 ore pe zi.