| anonim_4396 a întrebat:

Hei! ^ ^ Imi puteti spune cam ce opere ati studiat intr-a IX-a? In afara de "Mara" si "Moara cu noroc", pentru ca de ele stiu. Multumesc anticipat. happy

9 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Imparatul mustelor
La hanul lui Manjoala
O noapte furtunoasa
Padurea Spanzuratilor
cam atat imi amintesc laughing)

| DomnişoaraClannad a răspuns:

La hanul lui Manjoala
O noapte furtunoasa
Romanul adolescentului miop
Morometii.
Ciocoii vechi si noi
O moarte care nu dovedeste nimic

Şi cam atât.

| Springflower2020 a răspuns:

Dupa manualul de la editura Art, am studiat,,,Mara''(Ioan Slavici),,,Ciocoii vechi si noi''(N). Filimon),,,Balta-Alba''(Vasile Alecsandri),,, Repaosul duminical''(Caragiale),,, Adam si Eva''(Arghezi),,, Pedeapsa''(Arghezi),,, Porunca''(Arghezi). Si la dorinta dirigintei am m-ai facut,, Lostrita'' de Vasile Voiculescu si,, O moarte care nu dovedeste nimic'' de Anton Holban.

| Springflower2020 a răspuns (pentru Springflower2020):

*m-ai facut

| Springflower2020 a răspuns (pentru Springflower2020):

TPU, cum am zis este corect e corect si nu,, m-ai facut''. Eu am vrut sa spun altceva.

| Springflower2020 a răspuns (pentru Springflower2020):

De ce nu ma lasi atunci sa scriu asa?

| Chocobunny a răspuns:

Eu sunt la mate-info si imi amintesc doar urmatoarele:
"REM"
"Imparatul Mustelor"

| dana2327 a răspuns:

Romanul adolescentului miop, morometii

| anaaaa53 a răspuns:

De veche in lanul de secara
Romanul adolescentului miop
Romeo si Julieta
La hanul lui Manjoala