| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte pe Wattpad si am doua intrebari:
1. Merita sa o scriu?
2. Ce titlu sa pun? Nu dati cu numele ei!
Descrierea este:
De ce ma port asa? De ce nu mai sar mereu, nu mai particip la toate jocurile, raspund ironic? Oare de ce? Pentru ca m-am saturat sa fiu ranita, de aia! Am plans mult!
Cand eram mica aveam incredere in toata lumea, imi faceam prieteni si unde am ajuns? Sa fiu injunghiata pe la spate de ei!
Cand cineva tipa la mine plangeam. Pur si simplu incepeam sa plang. De ce? Nu stiu...
Acum sunt mai rece, nepasatoare si foarte greu ajungi sa contezi ceva pentru mine.
Nu mai vreau sa fiu ranita asa usor. Poate ca sunt considerata ciudata, dar e mai bine asa decat sa afle lumea cat de sensibila pot fi.
De ce nu vreau sa afle? O sa se foloseasca de bunatatea mea, o sa ma joace pe degete, iar eu ca o fraiera ma voi atasa de ei, apoi puf! Ma injunghie pe la spate!
Nu vreau sa se intample asta, vreau prieteni adevarati. Poate mi-am facut multe prietene bune, poate mi-am facut suroriri, poate am verisoare in care ar trebui sa am incredere, dar nu am...
Nu poti avea incredere in nimeni! Poate iti spune ca te iubeste, ca vrea sa te vada, sa ii spui de ce esti trista, dar vrea sa afle astea ca sa stie cum te poate rani mai tare.
Cum pot fi ranita? Nu stiu si nici nu as spune, de ce sa dau totul pe tava? Asa ar sti mai rapid cum sa ma raneasca.
Poate unele persoane se cred "bad-girl" doar pentru ca nu le place rozul.
Sa fii bad-girl nu inseamna numai asta.
Inseamna sa stai cu baietii, sa nu iti placa rozul, sa nu iti placa sa te gatesti, sa joci jocuri de baieti, sa nu iti fie frica sa te iei in gura cu cineva si sa stii cand trebuie sa spargi un nas, cum sa iti mentii reputatia, dar cel mai important: sa nu lasi garda jos pentru nimeni, sa nu plangi si multe alte lucruri.
Nu ma pot numi o bad-girl, dar nici nu vreau sa fiu ranita de oricine. Nu vreau sa isi bate cineva joc de mine.
Poate nu sunt o fata perfecta sau frumoasa, dar un lucru stiu: sunt speciala. Nimeni nu mai e ca mine, de ce sa fie cineva ca mine sau sa fiu eu ca iei?
Mai bine critica de toata lumea, decat un robot programat. Eu nu vreau sa fiu un actor al unui film, vreau sa fac parte dintr-un film in care eu sunt personajul principal, dar si regizorul.
-Hope Addams

Răspuns Câştigător
| Jimtheghost a răspuns:

Well, descrierea suna fain, cred ca merita sa o publici. Cat despre titlu, cred ca ar trebui sa ai un plan sau sa stii in ce directie va merge povestea. Scrie un capitol, doua, gandeste-te la cum vor decurge evenimentele pe parcursul cartii si ia decizia in functie de amanuntele astea.

| Criss_Roxy_1990 a răspuns (pentru Jimtheghost):

Mersi! Stiu ce titlu sa pun, iar descrierea o voi mai schimba putin.

| Jimtheghost a răspuns (pentru Criss_Roxy_1990):

Atunci spor! Si da-mi un mesaj cu link-ul ca s-o pot citi si eu. happy

| Criss_Roxy_1990 a răspuns (pentru Jimtheghost):

Ok! Cand termin primul capitol iti trimmit link-ul.
big grin