| AlexandruHS a întrebat:

Acesta este un fel de sondaj iar cat mai multe raspunsuri sunt binevenite.

Ce fel de carte ai alege sa citesti? (de exemplu: s.f., politista...)

Pentru a arata recunostinta mea pentru raspunsuri fiecare va primi un vot.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Orice înafara celor menţionate mai sus.
Dacă vrei să îţi alegi lecturile pe baza sondajelor, vei ajunge să citeşti numai porcării, cu titluri precum cele de mai sus, aceste lecturi uşurele şi de proastă calitate prinzând la publicul larg.

Sondaje de opinie merită făcute cu oamenii care citesc cărţi bune, şi nu Tudor Chirilă, "Divergent", Coelho, Brown, Puric, şi alţii de genul.

| Drolja a răspuns (pentru Drolja):

Am uitat să spun că evit şi cărţile scrise de femei, ele fiind feministe sau clişeice, precum "Fluturi", şi chiar cunoscutele "La răscruce de vânturi" şi "Jane Eyre" menţionate de un cititor de mai sus.

| KostaKhe a răspuns:

Dacă ar fi să aleg, aș alege romanele clasice. Cărți gen ''Jane Eyre'', ''La răscruce de vânturi'', ''Quo Vadis'' m-au impresionat foarte mult. Și merită citite și recitite.

| muffinXXL a răspuns:

S.F.: Jocurile Foamei, Divergent, Insurgent, Starters, Labirintul, Darul lui Jonas. Distopice: Delirium. Fantasy: Vampirii din Morganville, Vampirii Sudului, Stăpânul Inelelor, Hobbitul.

| Camyyyyy a răspuns:

Buna eu ador stilul fantasty ca de ex cartea Umbra noptii si aventura cartea Divergent

| Elenaaa0008 a răspuns:

Personal imi plac romanele politiste.Actiunea este realista si in felul acesta pot intra mai usor in pielea personajelor. Oricum fiecare carte e interesanta in felul ei si acest lucru ii este datorat in principal autorului...deci este important ca autorul cartii sa fie unul talentat pentru ca atentia sa iti fie captata