| AngyTheLittleOne a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna si mie ce carti sa mai citesc? happy Am citit Jane Eyre,Pisica, toate cartile care trebuiau citite la clasa mea am citit chiar si Crima Din Orient Express...Va rog sa-mi dati raspunsul astazi...(sa die ceva fain ce ati citit si voi)! =D

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Daca ti-a placut "Crima din Orient Expres'', poti citi si alte ropmane ale Agathei Christie ("Ucigasul ABC", "Moarte pe Nil'', "Craciunul lui Poirot", "Zece negri mititei'', "Cei cinci purcelusi'', "Conacul dintre dealuri'' etc) sau "Fantoma de la opera''-Gaston Leroux. Ai mai putea citi "Pe aripile vantului''-Margaret Mitchell, "La rascruce de vanturi''-Emily Bronte, "Femeia in alb''-Wilkie Collins, "Maitreyi''- Mircea Eliade sau "Rebecca''-Daphne du Maurier.

| AngyTheLittleOne explică (pentru Cameliapantiru):

Merci! M-ai ajutat chiar mult! Am o biblioteca chiar foarte mare insa nu stiam ce sa citesc(merci pentru recomandari!)! :*

8 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Crima la Vicariat- Agatha Christie
Conspiratia- Dan Brown

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aceste carti 'must read' :
>> http://www.yuppy.ro/......rquez.html
>>http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction

Ti le-as scrie, dar sunt cam multe si fiecare au cateva cuvinte semnificative despre cartea respectiva, inclusiv o poza, uneori chiar sugestiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misterul narcisei galbene-Edgar Wallace
Razbunatorul-Edgar Wallace
Coama leului-Arthur Conan Doyle
O crima ciudata-Arthur Conan Doyle

| IrinaAndreea a răspuns:

Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Anna Karenina - Lev Tolstoi
Jocurile Foamei
seria Divergent
seria Harry Potter
Singur pe lume - Hector Malot

| Oleg20 a răspuns:

Îţi recomand: Omul invizibil, Războiul lumilor, Colţ-Alb, Stăpânul inelelor şi colecţia de cărţi a autorului Jules Verne.

| Ralushikaralushikamika a răspuns:

''Zece negri mititei''-Agatha Christie,''La rascruce de vanturi''-Emily Bronte,''David Copperfield''-Charles Dickens

| Florescu23012000 a răspuns:

Am citit Ucenicul Vraciului, Ucenicul Vampirului, Morometii, Romeo si Julieta, Domnisoara Christin, Balade, Pe aripile Vantului(asta chiar ti-o recomand), 1001 de stele noaptea sau ceva de genu' big grin. s.m.d