| Cosmin19901 a întrebat:

Salutare eu sunt Cosmin.
Ieri am dat teza la matematica ai sunt in clasa a 8 a azi profa nea adus tezele si deoarece la subiectul am inconjurat rezultatele finale pentru orice subpunct ea nu mia punctat si in loc sa iau nota 6 am luat 3.
Teza am dat-o cu subiect asemanator ca la examen timp de 2 ore.
Nu stiu ce sa fac. vreau sa depun contestatie dar nu stiu ce mi se poate intampla in acest caz.
Va rog raspundeti-mi cat mai repede.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Statutului elevului, citez:
"(1) Învăţământul gimnazial se organizează şi funcţionează, de regulă, cu program de dimineaţă.
  (2) Ministerul Educaţiei Naţionale, în colaborare cu autorităţile administraţiei publice locale, prin inspectoratele şcolare, poate organiza programe educaţionale de tip «A doua şansă», în vederea promovării învăţământului obligatoriu pentru persoane care depăşesc cu peste 4 ani vârsta corespunzătoare clasei şi care, din diferite motive, nu au absolvit învăţământul secundar inferior, gimnazial."
Nota se va schimba doar daca diferenta dintre nota profesorului si nota dupa evaluare este mai mare de 1 punct, in caz contrar ramane prima nota.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Probabil meritai nota dar sincer nu cred că un profesor normal la cap ar face așa ceva. Poți să te plângi la director dacă profesoara refuză să îți dea punctaj. Măcar la română să te perfecționezi că e greu cu acele cratime.

| Cosmin19901 explică (pentru T0T):

Nu ar fi ceva rau sa ma plang la director.Si el este profesor de matematica.

| GdX a răspuns:

Foarte bine ti-a facut. Trebuia sa dai calculele nu doar niste incercuiri.

| Cosmin19901 explică (pentru GdX):

Am dat calculele si raspunsurile finale le-am incercuit.

| Mihaelablabla a răspuns:

Profesoara nu ti-a dat punctajele deoarece la examen nu ai voie absolut deloc sa incercuiesti/subliniezi sau sa evidentiezi in orice fel. orice. Se considera semn si esti respins.
In cazul in care v-a spus, v-a atentionat asupra acestui fapt, nu prea ai ce sa faci. V-a facut asa pentru a invata ca la examen sa nu se mai intample.

| Cosmin19901 explică (pentru Mihaelablabla):

Nu ne-a spus nimic despre asta inainte de teza.